Magunkról
Cégünk elsődleges célja, hogy ezen végső maradékanyagokat is gazdaságosan kezelő berendezéseket alkosson Kutatás – Fejlesztési projektjeiben. Kidolgozott és szabadalmazásra benyújtott eljárásunkkal ezen végső, kimeneti anyagok is hasznosíthatóak, nyersanyagként újrafelhasználhatóak, így a napi gyakorlatban is megvalósulhat a teljes körű újrahasznosítás.
Az eddig szokásos termikus plazmatechnológiák teljes átértékelése révén, a jelenleg rendelkezésre álló új technológiai fejlesztések felhasználásával, gazdaságosan működtethető berendezéseket tervezünk.
Célunkat több, eltérő kivitelű és munkaközegű plazmafáklya rendszer egymásba ágyazásával, a magas hőmérséklet révén lehetővé váló anyag átalakításokkal érjük el. A kimeneti anyagok összetétele az értékesíthetőség figyelembe vételével alakítható. A fémek fajsúly szerint szétválasztva kihozhatók. A steril szintézisgáz önmagában is értékesíthető, de gázmotorban energiává is alakítható. A salakanyag adalékkal salakgyapot hőszigetelő szállá válik. Így lehetséges a 100%-os újrahasznosítás.
A 100% -os újrahasznosítás értelmezésünk szerint azt is jelenti, hogy a folyamat teljesen zárt, sem a levegőben, sem a vizekben, sem szilárd anyagként nem történik környezetszennyezés.
Több kutatóintézettől – egyetemtől is igény jelentkezik különféle plazmatechnikai kísérletek elvégzésére. Laboratóriumi mérések után, olyan kisüzemi ellenőrző méréseket vállalunk, melyhez magas hőmérsékletű plazmatechnika szükséges. Cégünk e feladatokban is partner, az előkészítésben, a mérésekben, esetleges módosításokkal, a megismétlésben is. A kisüzemi próbák eredményeit elemezve, elméleti és gyakorlati változtatási javaslatokat teszünk.
Főbb Kutatás – Fejlesztési területeink
1. Égetési maradékanyagok kezelése
A szabadalmaztatásra benyújtott MPVP (Menegeable Patent Variable Pulse) technológia révén, a fent említett végső hulladékokat tudjuk maradéktalanul kezelni úgy, hogy az output anyagok a legkevésbé sem veszélyeztetik a környezetet sem szilárd, sem légnemű állapotban. Szennyvízkibocsájtás helyett a saját takarítási szennyvizet is felhasználjuk. Lehetővé válik a dioxinok, furánok, Cl, lebegő fém részecskék stb. 100%-os lekötése, a veszélyes anyagok újraképződésének elkerülése. A szűrési feladatok, és így a költségek is jelentősen csökkennek.
2. Pirolizálási maradékanyagok kezelése
3. Mezőgazdasági maradékanyagok
Eljárásunk erre a gondra is megoldást ad. Együtt kezelve az egyéb veszélyes és nem veszélyes mezőgazdasági hulladékokkal, gazdaságosan működtethető berendezés létesíthető.
4. Elektromos és elektronikai anyagok kezelése
Az újszerű, pulzáló automatikus vezérlési rendszerének köszönhetően berendezésünk képes az értékes anyagok (fémek, nemesfémek) közvetlen kinyerésére vagy olyan vegyületté alakítására, mely nem szennyező és a későbbiekben más technológia számára használható.
5. Meddőhányók újrafeldolgozása
6. Szén – szénporfeldolgozás kémiai céllal
Jelenleg még elméleti – laboratóriumi kísérleti a kutatásunk.
7. Vitrifikált salak előállítása
8. Veszélyes hulladéklerakók tárhely felszabadítása
9. Alumínium előállítás új elvi alapokon
Kísérleti – elméleti kutatásunk.
Járulékos környezeti előnyök
Optimalizált méretével lehetővé teszi a kisebb méretű egységek gazdaságos telepítését, így a keletkezés helyén megoldható a teljes körű újrahasznosítás és csak értékesíthető, raktározható késztermékek, és villamos energia keletkezik.